Az MTK a Szuperkupa győztese

2008. július. 20., 18:20   |

A tizenegyedik alkalommal kiírt Szuperkupát az MTK Budapest nyerte meg: a kék-fehér együttes tizenegyesekkel múlta felül a Debrecent, s 2003 után második alkalommal hódította el a serleget.

Az első negyvenöt perc leginkább a két tizenhatos közötti küzdelemmel telt el, ekkor nem túl sok helyzetet láthattak a nézők. Mindkét gárda dolgozott ki néhány lehetőséget, de a befejezéseket rendre elhibázták a játékosok, akik még szemmel láthatóan nem vették fel a bajnoki ritmust.

A második félidőre élénkebb lett az iram, a kapuk is többször forogtak veszélyben, mint az első negyvenöt percben, de gól ekkor sem született. Sőt, később, a hosszabbítás során sem. Így hát következhetett a tizenegyes-párbaj - illetve következhetett volna, de a debreceni stadionban kialudtak a fények, és a mindent eldöntő büntetőkre jó félórát kellett várni.

Az első tizenegyest az MTK lőtte: Lambulic a kapu jobb oldala felé helyezett, de Csernyánszki védett. A debreceni Takács következett, de nem tudta kihasználni a lélektani előnyt: a kapu fölé bombázott. Horváth Levente sem járt szerencsével, ő a bal oldali kapufát találta el, majd Huszák állt a labda mögé és a háló bal oldalába lőtt - megszületett az első találat, előnybe került a Debrecen 1-0. Pátkai azonban nem hibázott, a bal felső sarokba helyezett és egalizált, 1-1. Leandro következett, ő jobbra lőtt, Végh azonban védett, így megint egyenlő lett az állás. Pollák éppen hogy bepasszolta a labdát a hálóba a jobbra vetődő Csernyánszki hóna alatt 2-1, jobbra, majd jött Rudolf, aki a bal alsóba talált, 2-2. Zsidai lövése után a labda a jobb kapufáról pattant a hálóba, így előnybe került az MTK, 2-3, majd Kerekes állt a labda mögé, a támadó a kapu bal oldalára lőtt, de Végh védett: az MTK nyerte meg a Szuperkupát.

Az érmeket és a serleget Nemes Ferenc, az MLSZ alelnöke és dr. Róka Géza, a szövetség versenyigazgatója adta át.

DVSC-TEVA - MTK Budapest 0-0, tizenegyesekkel 2-3

DVSC-TEVA: Csernyánszki - Nagy Z., Szűcs I., Komlósi, Takács Z. - Kiss Z., Huszák, Leandro, Szakály - Rudolf, Bogdanovics. Klubmenedzser: Herczeg András

MTK Budapest: Végh - Horváth L., Lambulics, Pintér Á., Pollák - Nagy G., Zsidai, Pátkai, Szabó Á. - Bori, Urbán. Szakmai igazgató: Garami József

Csere: Bogdanovics helyett Kerekes és Szakály helyett Czvitkovics a szünetben, Nagy Z. helyett Bíró a 78. percben, illetve Nagy G. helyett Pál a szünetben, Szabó Á. helyett Kecskés a 75., Urbán helyett Kulcsár a 99. percben

Sárga lap: Komlósi a 22., Szakály a 40., Huszák a 64. illetve Nagy G. a 45. percben

MOL Magyar Kupa: A Paksi FC lesz a döntő egyik résztvevője