Az MTK a tabella élén

2007. november. 12., 13:45   |

A Soproni Liga 14. fordulóját az MTK Budapest – REAC mérkőzés zárta. A kék-fehérek 3-0-ra győztek, s ezzel a Budapest Honvédot megelőzve a tabella élére álltak.

Magabiztos győzelem

Az első helyzet ugyan a vendégek előtt adódott, de a 17. percben a kék-fehérek szereztek vezetést, Bori Gábor beadása után Pátkai Máté tíz méterről lőtt a jobb felső sarokba (1-0). A REAC próbált egyenlíteni, nem is játszott rosszul, de az MTK tagjai határozottabbak voltak, s több helyzetet dolgoztak ki. A 61. percben növelték is előnyüket, Kanta József adott Pál Andráshoz, aki nyolc méterről a kapuba gurított (2-0). A házigazdák a 70. percben végleg eldöntötték a mérkőzést, Kulcsár Tamás passzát – és Cseri Gergő elcsúszását - követően Bori Gábor tizenkét méterről a kapu jobb oldalába helyezett (3-0). A meccs finisében Rása Gergő a felső lécre bombázott, de az eredmény már nem változott, így az MTK – három ponttal megelőzve a harmadik helyezett Debrecent, s eggyel a második helyre csúszott Honvédot – a Soproni Liga tabellájának első helyére lépett elő.

A Soproni Liga 14. fordulójának hétfői eredménye:

MTK Budapest – REAC 3-0 (1-0)
Gólszerző: Pátkai a 17., Pál a 61., Bori a 70. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)

(Fotó: nb1.hu)