Az MTK az első kupadöntős

2012. április. 10., 20:16   |

A Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján az MTK idegenben 2-0-ra legyőzte a Videotont.

A fehérváriak 3-2-es idegenbeli győzelmük után egygólos előnnyel kezdték meg a hazai visszavágót, ez azonban kevésnek bizonyult ahhoz, hogy kiharcolják a továbbjutást. A vendég kék-fehérek ugyanolyan jól kezdték a meccset, mint a hazai összecsapást, míg a Videoton ezúttal is visszafogott teljesítményt nyújtott az első félidőben. A 21. percben Kanta József 19 méterről, szabadrúgásból csavart a léc alá (0-1), a 31. percben pedig egy gyors kontra végén Kincses indította Tischler Patrikot a jobb oldalon, a támadó betört a 16-oson belülre, majd 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-2).

A Videotonnak kétgólos hátrányban még a szünet előtt voltak nagy lehetőségei, de a befejezések rendre pontatlanra sikerültek. A fordulás után sokáig jól tartotta magát az MTK, a hazaiak csak lesgólig jutottak. A 72. percben Tischlert második sárgával kiállította a játékvezető, innentől kezdve óriási fölényt harcoltak ki a hazaiak. A 81. percben két piros lapot is kiosztott a játékvezető, Nikházi és Walter egyszerre jutottak a kiállítás sorsára. A Videotonnak még a hajrában is adódott ziccere, de ezen a napon semmi sem jött össze a támadóinak, így az MTK 2-0-ra győzött és bejutott a Magyar Kupa döntőjébe. A finálét május 1-jén rendezik a Puskás-stadionban, az ellenfél a DVSC-Újpest párharc továbbjutója lesz.

Videoton-MTK Budapest 0-2 (0-2)
Gólszerző: Kanta a 21., Tischler a 31. percben
Kiállítva: Walter a 81., ill. Tischler a 72., Nikházi a 81. percben