Az MTK biztosította őszi elsőségét

2007. november. 29., 17:50   |

Csütörtökön játszották le a hétfőn a havazás miatt félbeszakadt Sopron - MTK bajnokit. A vendégek - akik a meccs eredményétől függetlenül már őszi első voltak, 5-1-re győztek - Urbán Gábor négy gólt szerzett.

Parádézott a fiatal csatár

A kék-fehérek a 13. percben szereztek vezetést, egy szöglet után Urbán Gábor nyolc méterről lőtt a hálóba (0-1). A 20. percben ismét Urbán volt eredményes: ezúttal 13 méterről helyezett a hálóba (0-2). A félidő utolsó percében aztán szépített a Sopron Jimmy Jones Tsana tört át a vendégek védelmén, majd hét méterről a kapuba lőtt (1-2). A 66. percben Farkas Attila a 16-oson belül buktatta Pollák Zoltánt, s a megítélt büntetőt Urbán értékesítette (1-3). A 75. percben újabb gólt szereztek a vendégek: egy támadás végén Cristian Galliano kapusának akarta fejelni a labdát, ami azonban a hálóban kötött ki, öngól (1-4). A 91. percben vált teljessé az MTK és az Urbán Gábor-parádé: a fiatal támadó 14 méterről emelt a kapuba, megszerezve saját negyedik, és csapata ötödik gólját (1-5). Az MTK tehát az első helyen, négypontos előny birtokában várhatja a tavaszt.

FC Sopron - MTK Budapest 1-5 (1-2)

Gólszerző:
Tsana a 45. illetve Urbán a 13., Urbán a 20., Urbán (11-esből) a 66., Galliano (öngól) a 75., Urbán a 91. percben