Az MTK elhalasztotta a bajnokavatást

2016. március. 20., 17:08   |

Az OTP Bank Liga 26. fordulójának utolsó mérkőzésén az MTK Budapest egy góllal legyőzte a DVSC-Tevát a Fáy utcában.

MTK Budapest-DVSC-Teva 1-0 (0-0)
Gólszerző: Nikac a 63. percben

Meglehetősen óvatosan kezdtek a csapatok a Fáy utcában megrendezett összecsapáson, különösebb kockázatvállalási kedvet egyik félen sem lehetett észlelni az első félidőben. Mindkét oldalon voltak bátortalan próbálkozások a gólszerzésre, de kisebb lehetőségeknél tovább egyik csapat sem jutott. A második félidő eseménydúsan kezdődött, az első öt percben Holman Dávid és Horváth Zsolt hagyott ki nagy lehetőséget (mindkétszer Hegedűs kapus védett nagyot), majd Kanta közeli fejese után kerülte el a debreceni kaput a labda. A 63. percben ritkán látható hibából szerzett vezetést az MTK: egy hazaadott labdát Radosevic szeretett volna messzire elrúgni, de a felezővonaltól odasprintelő Darko Nikac a kapus elé ugrott, lábáról az üres kapuba pattant a labda (1-0). A folytatásban hiába próbálkozott a Debrecen, helyzetekig sem jutott el, az MTK megtartotta előnyét, és ezzel megerősítette második helyét a tabellán, egyszersmind megakadályozta, hogy a Ferencváros már márciusban bajnoki címet ünnepelhessen.