Az MTK gólzáporral hangolt a Bajnokok Ligájára

2012. szeptember. 24., 11:19   |

Egyetlen nagy gólkülönbségű siker született a női labdarúgó NB I hatodik fordulójában, a bajnok MTK Hungária Vasboldogasszonyban, a Páter Fit-Well Nagypáli vendégeként győzött 11-0-ra.

Turtóczki Sándor csapata a Vágó Fanny (4), Pádár Anita (2), Zágor Bernadett (2), valamint Nagy Lilla, Papp Dóra és Palkovics Nóra találataival kiharcolt sikerrel hangolt a csütörtöki Bajnokok Ligája-mérkőzésére. A Hidegkuti Stadionban, 18 órakor kezdődő mérkőzésen Európa egyik legjobb csapata, a svéd WFC Malmö lesz a kék-fehérek ellenfele. Az MTK-hoz hasonlóan, idegenben győzött, és pontveszteség, valamint kapott gól nélkül áll a tabellán a Viktória Trend Optika FC. A szombathelyiek Rákospalotán nyertek, a vártnál kisebb különbséggel, 1-0-ra. A találkozó egyetlen gólját Megyeri Boglárka fejelte a 20. percben, a válogatott középpályás Sipos Lilla balról érkező beadását stukkolta Mátra Borbála hálójába. A Viktória ezúttal nem játszott jól, Iszak Gábor edző szerint többen formán kívül, illetve a kapott taktikai utasításokat sutba dobva futballoztak. Nagy Dóra, a vendégek fiatal támadója térdsérülést szenvedett, le kellett cserélni. Rossz hír, a közelgő U19 Eb-selejtező előtt! Az 1. FC Femina viszont a vereség ellenére dicsérhető. A legpatinásabb női klub játékosai két héttel ezelőtt váratlan vereséget szenvedtek a Hegyvidéktől, azóta viszont kétszer szűken kaptak ki, két nagyágyútól, az Astrától és a Viktóriától. A hazaiak nem voltak igazán veszélyesek Papp Eszter kapujára, de miután tíz perccel a lefújás előtt volt egy nagy helyzetük, okkal érezhetik úgy, a döntetlen akár meg is lehetett volna. A forduló előtt még pontveszteség nélkül álló Hegyvidék SE az Astránál vendégeskedett. A hazaiak érettebben, jobban játszottak, bár a góljaikat jó egyéni teljesítményeknek köszönhetően szerezték. Különösen a csepeli csapat két nyári 'szerzeménye', Godvár Kati és Benkő Mónika volt elemében, nem csak remek gólokat rúgtak, válogatott formában futballoztak. Az Astra megérdemelten győzött 4-1-re, de dicséri az újonc vendégeket, hogy a második félidőben egyenrangú partnerei voltak a tavalyi bronzérmesnek, helyzeteket dolgoztak ki, sőt a hajrában Dénes Dorka révén szépíteni is tudtak. Az élvonal másik csepeli csapata, a BNLC-Csepel azzal a 'téttel' fogadta a Nyíregyháza Spartacust, hogy a vesztes gondba kerülhet, beragad a tabella alján. Kósa János változtatott korábbi csapatán, Gyüre Dorina helyett a mindössze 15 éves Preg Nikolett állt a kapuba. Nem jól sikerült a váltás, Nagy-Peti Kitti épp a vendégkapus hibáját kihasználva szerzett gólt az 5. percben, majd nem sokkal később a BNLC, a csapat eddigi tíz góljából hetet szerző Csiszár Henrietta révén megduplázta előnyét. A nyáron a BNLC-ből Nyíregyházára visszatért Harsányi Andrea szép, húszméteres átlövéssel szépített, ám a folytatásban kiderült, a 2-1-gyel mindkét csapat ellőtte a puskaporát, ez maradt a végeredmény. A forduló utolsó mérkőzésére a szegedi Boszorkányok utaztak Újpestre. A lila-fehérek közül eltiltás miatt hiányzott Barsi Adrienn és Durkó Zita, de a vendégek – maguk is tartalékosan, Zimányi-Kovács és Miklós nélkül érkezve – nem tudták kihasználni, hogy Oroszi Sándor kénytelen volt felforgatni a védelmét. Az UTE Szennai Adrienn és Szabó 'Ancsu' góljaival már az első félidőben kialakította a végeredményt. A lila-fehérek hangyaszorgalommal gyűjtik a pontokat, és tartják a lépést a közvetlen élmezőny mögött. Női NB I, 6. forduló BNLC-Csepel – Nyíregyháza Spartacus 2-1 Páter Fit-Well Nagypáli – MTK Hungária 0-11 Astra-Bíró-Kert FC – Hegyvidék SE 4-1 1. FC Femina – Viktória Trend Optika FC 0-1 Újpesti TE – Szegedi AK-Boszorkányok 2-0