Az MTK kikapott Zalaegerszegen

2008. augusztus. 29., 21:37   |

A Soproni Liga hatodik fordulójának pénteki mérkőzésén a ZTE az MTK Budapestet fogadta - a bajnok 3-1-es vereséget szenvedett a zalai megyeszékhelyen.

Megérdemelt hazai siker

ZTE FC - MTK Budapest 3-1 (1-0)
Vezette: Solymosi Péter (Takács Gábor, Huszár Balázs)
Gólszerző: Meye a 45., Balázs a 48., Hajdú az 51. illetve Pál a 80. percben

Jó iramú, élvezetes meccset játszottak a csapatok. A hazaiak aktívabbak voltak, veszélyesebben futballoztak, mint az MTK és a 45. percben meg is szerezték a vezetést: Balázs Zsolt fejelte le a labdát Roguy Meye elé, aki hat méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A második félidőt villámrajttal kezdte a ZTE, a 48. percben egy jobb oldali beadás után Balázs Zsolt fejelt hét méterről a hálóba (2-0), az 51.-ben pedig Hajdú Norbert bombázott a 16-os vonaláról a kapu jobb oldalába (3-0). A hazaiak ezután lazábban játszhattak, az MTK megpróbált szépíteni és ez a 80. percben sikerült is, ekkor Szabó Ádám szabadrúgása után Pál András fejelt közelről a kapuba (3-1). A zalaegerszegiek azonban megérdemelten és biztosan győztek és befogták a tabellán a bajnoki címvédőt.