Az MTK legyőzte a Diósgyőrt

2009. március. 15., 21:30   |

A Soproni Liga egyetlen vasárnapi összecsapásán az MTK fogadta a Diósgyőrt. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt: a kék-fehérek a Kanta József által a negyedik percben 11-esből szerzett találatával, valamint Zsidai László 15. percben fejelt góljával 2-0-ra legyőzték a miskolciakat, s a megszerezett három ponttal előreléptek a tabella negyedik helyére.

Gyorsan döntött az MTK

MTK Budapest - DVTK 2-0 (2-0)

Vezette: Iványi Zoltán (Szpisják Zsolt, Albert István)
Gólszerző: Kanta J. (11-esből) a 4., Zsidai a 15. percben

Az MTK gyorsan vezetéshez jutott, a negyedik percben Euloge Ahodikpe rántotta le a 16-oson belül Lencse Lászlót, s a megítélt büntetőből Kanta József a kapu bal oldalába helyezett (1-0). A 15. percben már két góllal vezettek a házigazdák, Hrepka Ádám jobb oldali beadása után Zsidai László látványosan, előrevetődve fejelt a háló bal felső sarkába (2-0). A két gólt követően a szervezetten futballozó vendégek igyekeztek szépíteni, és teremtettek is lehetőségeket a gólszerzésre, de a fegyelmezetten játszó MTK higgadtan őrizte előnyét, és végül meg is szerezte a három pontot. A kék-fehérek győzelmükkel előreléptek a tabella negyedik helyére.