Az MTK megállította az Újpestet

2009. április. 29., 18:20   |

A Soproni Liga 25. fordulójának záró mérkőzésén az MTK fogadta az Újpestet. A változatos meccsen Pátkai Máté góljával a hazaiak szereztek vezetést, a lila-fehérek Korcsmár Zsolt és Tisza Tibor találatával fordítottak, ám ezután Pátkai egyenlített, majd Urbán Gábor a győzelmet is megszerezte a hazaiak számára. Az eredmény azt jelenti, hogy a lila-fehérek nem tudták visszavenni a tabella első helyét a Debrecentől, a hajdúságiak előnye két pont az Újpesttel szemben.

Pátkai Máté duplázott

MTK Budapest - Újpest FC 3-2 (1-1)
Vezette: Iványi Zoltán (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)
Gólszerző: Pátkai a 42., Pátkai a 79., Urbán a 89. illetve Korcsmár a 45., Tisza a 46. percben

Az első félidőben az Újpest alakított ki több lehetőséget, de a lila-fehérek a kapu előtt sorra rossz megoldásokat választottak, ezért nem sikerült előnyt szerezniük. Az MTK ezzel szemben tulajdonképpen első igazi lehetőségét kiaknázta: a 42. percben Könyves Norbert passzolt Pátkai Mátéhoz, aki kilépett a védők közül és 13 méterről a kapuba lőtt (1-0). A házigazdák azonban nem örülhettek sokáig, a 45. percben Kabát Péter bal oldali szöglete után Korcsmár Zsolt öt méterről csúsztatott a hálóba (1-1). A lila-fehérek lendületét nem törte meg a szünet, s már a 46. percben újabb gólt szereztek: Kabát emelt középre jobbról, az érkező Tisza Tibor pedig hét méterről fejelt a kapuba (1-2). A hazai együttes nem tört meg, a 79. percben Rodenbücher István nagy bedobása után Eppel Márton csúsztatta tovább a labdát, amit Pátkai öt méterről fejelt a léc alá (2-2). Sőt, a meccs finisében az MTK a győzelmet jelentő találatot is megszerezte, a 89. percben Könyves Norbert passzolt középre, Urbán Gábor pedig 15 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (3-2).