Az MTK nem hibázott Nyíregyházán

2008. május. 09., 10:36   |

A Soproni Liga 27. fordulója a pénteki Nyíregyháza - MTK Budapest mérkőzéssel kezdődött meg. Az MTK 2-0-ra megnyerte a meccset, s így lépéselőnybe került az Újpest előtt - a Debrecennel szemben azért nem, mert a Loki szombaton a Sopron ellen játszana, azaz a piros-fehérek számára biztos a három aktuális pont megszerzése.

Félidőnként egy-egy gól

Nyíregyháza Spartacus FC - MTK Budapest 0-2 (0-1)
Vezette: Arany Tamás (Kelemen Attila, Fehér Gyula)
Gólszerző: Kanta a 30., Urbán az 51. percben

A mérkőzést a házigazdák kezdték jobban, a nyíregyháziak veszélyes támadásokat vezettek, ám ezek befejezéseinél nem koncentráltak kellően. Negyedóra elteltével az MTK játékosai is egyre többször kerültek helyzetbe, s a 30. percben kék-fehérek a vezetést is megszerezték: Kanta József néhány csel után hét méterről lőtt a kapuba (0-1). A fővárosi gárda az 51. percben növelte előnyét, Szabó Ádámtól Urbán Gáborhoz került a labda, ő pedig közelről a háló jobb oldalába helyezett (0-2). Az eredmény később már nem változott, a győzelemmel az MTK nagyon fontos lépést tett a bajnoki cím felé: és Garami József gárdájának még hátra van a Sopron elleni, három pontot eredményező találkozó...

Simple Női Kupa: sorozatban harmadszor aranyérmes az ETO