Az MTK pontot szerzett Debrecenben

2009. május. 17., 18:35   |

A Soproni Liga 28. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a bajnoki címre pályázó Debrecen fogadta a címvédő MTK Budapestet. A kék-fehérek bátran és jól futballozva 2-2-es döntetlent értek el, így a Debreceniek előnye három pontra olvadt a második helyen álló Újpest előtt.

A hosszabbításban egyenlítettek a vendégek

DVSC-TEVA - MTK Budapest 2-2 (0-0)
Vezette: Szabó Zsolt (Szpisják Zsolt, Albert István)
Gólszerző: Leandro az 58., Mészáros a 82. illetve Pátkai a 71., Szekeres a 92. percben

Mivel az Újpest pénteken legyőzte a ZTE-t, s két pontra csökkentette hátrányát a DVSC mögött, a listavezető mindenképpen győzni akart, s ennek megfelelően is kezdett. Az MTK azonban cseppet sem bizonytalanodott el, sőt, fokozatosan átvette az irányítást, és legalább olyan veszélyesen játszott, mint a házigazdák. A második félidőben a csapatok fokozták a tempót és az 58. percben a hajdúságiak vezetést szereztek: Leandro 17 méterről, szabadrúgásból bombázott a kapuba (1-0). A 71. percben azonban egyenlítettek a fővárosiak, Hrepka Ádám adott középre jobbról, Pátkai Máté pedig 14 méterről, kapásból a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). A 82. percben ismét a bajnokaspiráns tett szert előnyre, Dombi Tibor jobb oldali beadása után Mészáros Tibor négy méterről csúsztatott a háló jobb oldalába (2-1). A kék-fehérek azonban nem vettek vissza, sőt, a 92. percben ismét egyenlítettek, egy bal oldali szöglet után Szekeres Adrián hat méterről a léc alá lőtt (2-2). A Debrecen előnye így három pont a második helyezett Újpest előtt, azaz a hátralévő két forduló még komoly izgalmakat ígér.