Az MTK sem tudta megállítani a Honvédot

2007. október. 01., 20:46   |

A 10. forduló rangadója hétfőre maradt: a tabella harmadik helyén álló MTK Budapest a listavezető Budapest Honvédot fogadta. A bajnokság éllovasa növelte előnyét: 2-1-re győzött a Hungária körúton.

Hiába egyenlítettek a hazaiak

A vendégek már az 5. percben vezetést szereztek: Bárányos Zsolt ugratta ki Guie-Giue Gneki Abrahamot, aki tíz méterről a kapu közepébe gurított (0-1). A kék-fehérek természetesen nem adták fel, s a 23. percben egyenlítettek is, Bori Gábor jó 30 méterről lövésre vállalkozott, s a labda Tóth Iván kapust meglepve a kapu jobb oldalában kötött ki (1-1). A veszélyesebben futballozó kispesti gárda azonban a 64. percben ismét előnybe került: Bárányos jobb oldali szabadrúgása után Dieng Cheikh Abass 14 méterről a bal alsó sarokba fejelt (1-2). Bár helyzeteket ezután is láthattak a nézők, gól már nem született, azaz a Honvéd hat pottal elhúzott az MTK-tól, s öt egységgel vezet a második helyezett DVSC-TEVA előtt.

MTK Budapest – Budapest Honvéd 1-2 (1-1)
Gólszerző: Bori a 23. illetve Abraham a 8., Abass a 64. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)