Az Újpest biztosan nyert a DVTK ellen

2010. március. 14., 19:43   |

A Soproni Liga 18. fordulójának vasárnapi találkozóján az Újpest a Diósgyőrt fogadta. A házigazdák a nyolcadik percben vezetést szereztek, s bár a vendégek gyorsan egyenlítettek, a második játékrészben már nem tudták tartani a lépést a lendületes házigazdákkal, akik három újabb gólt szereztek, s végül 4-1-re nyertek. A lila-fehérek győzelmükkel egy pontra megközelítették a tabella harmadik helyén álló Győrt.

Csak egy félidőt bírtak a vendégek

Újpest FC - DVTK 4-1 (1-1)
Vezette: Bognár Tamás (Huszár Balázs, Takács Gábor)
Gólszerző: Rajczi a 8., Kabát a 64., Kabát a 69., Varga R. a 80. illetve Menougong a 13. percben

A veszélyesen kezdő Újpest már a nyolcadik percben előnybe került, egy rossz diósgyőri átadás után Rajczi Péter ugrott ki a védők közül, majd 14 méterről a bal alsó sarokba helyezett (1-0). A vendégek nem bizonytalanodtak el, s a 13. percben sikerült is egyenlíteniük: George Menougong cselezte át magát két hazai védőn és hét méterről a kapuba lőtt (1-1). A második játékrészben az újpestiek nagy rohamozásba kezdtek, amit a diósgyőriek csak a 64. percig bírtak ki kapott gól nélkül - ekkor Mark Millar átadása után Kabát Péter nyolc méterről passzolt a hálóba (2-1). A 69. percben újabb Kabát-gólt láthattak a nézők, a lila-fehérek támadója 23 méterről, szabadrúgásból bombázott a kapuba (3-1). A vendégek ekkorra mintha elbizonytalankodtak volna, amit a hazaiak ismét kihasználtak, a 80. percben Simek Péter jobb oldali beadása után Varga Roland két lépésről belsőzött a hálóba (4-1).