Az Újpest győzött Angyalföldön

2008. március. 31., 20:46   |

A Soproni Liga 21. fordulóját a Vasas - Újpest mérkőzés zárta. Az angyalföldiek nagy lendülettel kezdtek, az első félidőben fölényben futballoztak, ám a meccset Tisza Tibor találatával az Újpest nyerte meg, s a lila-fehérek megelőzve a Debrecent és a Győrt, elfoglalták a tabella második helyét.

Tisza Tibor gólja döntött

Vasas - Újpest FC 0-1 (0-0)
Vezette: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Pápai Zoltán)
Gólszerző: Tisza az 67. percben

A mérkőzést a Vasas kezdte bátrabban, a piros-kékek előtt több helyzet is adódott a meccs első időszakában, de előnyt nem tudtak szerezni. Ezután az Újpest is aktívabbá vált, s jó iramú, élvezetes játékot produkáltak a csapatok - ez első félidőben gól nélkül. A második játékrészben is nagy iramot diktáltak az együttesek. A Vasas többet kezdeményezett, ám a vezetést az Újpest szerezte meg: a 67. percben Tisza Tibor jó 23 méterről, szabadrúgásból lőtt a jobb felső sarokba (0-1). A gól után átvették az irányítást az újpestiek, a 73. percben Hajdú Norbert végzett el szabadrúgást 18 méterről, s a jobb oldali kapufát találta el. A Vasas ezután már nem tudott újítani, a lila-fehérek megnyerték a mérkőzést, s a tabella második helyére léptek elő.

(Fotó: nb1.hu)

MOL Magyar Kupa: A Paksi FC lesz a döntő egyik résztvevője