Az Újpest legyőzte a Zalaegerszeget

2010. április. 09., 21:08   |

A Soproni Liga 22. fordulója a pénteki Újpest FC - ZTE FC mérkőzéssel kezdődött meg. A találkozó első félidejében a vendégek Darko Pavicevic góljával vezetést szereztek, ám a második játékrészben Barczi Dávid egyenlített, majd Kabát Péter a győzelmet jelentő gólt is megszerezte a lila-fehéreknek - Mészöly Géza tehát értékes bajnoki sikerrel tért vissza az újpesti kispadra.

A fölény három pontot ért

Újpest FC - ZTE FC 2-1 (0-1)
Vezette: Iványi Zoltán (Szpisják Zsolt, Albert István)
Gólszerző: Barczi az 53., Kabát a 77. illetve Pavicevic a 29. percben

A mérkőzés első időszakában egyértelműen a házigazdák irányítottak, a fölényben futballozó lila-fehérek jó néhány lehetőséget teremtettek, ám ezek közül egyet sem sikerült értékesíteniük. A vendégek sokkal hatékonyabbnak bizonyultak, a 29. percben, az első helyzetüket követő jobb oldali szöglet után Darko Pavicevic öt méterről fejelt a keresztléc alá (0-1). Az első játékrész hátralévő perceire maradt az újpesti fölény, de most már a zalaiak is többet támadtak - gól azonban már nem esett a szünet előtt. A második félidőt is nagy iramban kezdte az Újpest, s a lendület most már eredménnyel is párosult: az 53. percben Tóth Norbert bal oldali beadása után Barczi Dávid fejelt közelről, s Vlaszák Géza már csak a gólvonalon túlról tudta kiütni a labdát (1-1). A hazai gárda ezután már nyomasztó fölényben játszott, s a 77. percben meg is szerezte a vezetést, Dusan Vasiljevic emelt a kapu elé jobbról, Kabát Péter pedig öt méterről a háló bal oldalába fejelt (2-1). A hosszabbításban a ZTE egy bedobás után majdnem egyenlített, de Pavicevic közeli lövését Balajcza Szabolcs védte - az Újpest legyőzte a Zalaegerszeget.