Az Újpest legyőzte és megelőzte a Honvédot

2008. március. 21., 21:48   |

Pénteken rangadót játszottak a Soproni Ligában: az Újpest a Honvédot fogadta. A lila-fehérek Tisza Tibor 92. percben, büntetőből szerzett góljával győztek, s ezzel a harmadik helyre léptek elő.

Tisza Tibor nem hibázott

Az első félidőben Tisza Tibor két helyzete hozta lázba a hazai szurkolókat, ám Pascal Borel mindkétszer védett. A másik oldalon Guie-Guie Gneki Abraham adott remek passzt Ivancsics Gellértnek, de a kispesti játékos nem találta el a kaput. A második félidő inkább küzdelmes, mint szép játékot hozott, igaz ziccer már csak a finisben adódott, de Tisza és Dieng Cheikh Abbas is rontott. A gólra egészen a 92. percben kellett várni, ekkor egy újpesti szabadrúgás után az egyik, a sorfalban álló kispesti játékos kézzel ért a labdához, s ezért Solymosi Péter tizenegyest ítélt. A büntetőt Tisza végezte el, s jobbal a kapu bal oldalába helyezett (1-0).

Újpest FC - Budapest Honvéd 1-0 (0-0)
Vezette: Solymosi Péter (Takács Gábor, Márton Zsolt)
Gólszerző: Tisza (11-esből) a 92. percben

(Fotó: nb1.hu)