Az Újpest megszakította a Fehérvár remek sorozatát

2008. május. 02., 21:37   |

A Soproni Liga 26. fordulója pénteken az Újpest FC- FC Fehérvár mérkőzéssel kezdődött meg. A lila-fehérek Sándor György góljával megnyerték a meccset, és pontszámban beérték a listavezető MTK-t.

A Soproni Liga 26. fordulójának pénteki eredménye:

Újpest FC - FC Fehérvár 1-0 (0-0)
Vezette: Solymosi Péter (Takács Gábor, Tóth István)
Gólszerző: Sándor Gy. a 83. percben

Az első félidő nagy iramot és élvezetes játékot hozott, mindkét csapat lendületesen támadott. A fehérváriak többet birtokolták a labdát és több helyzetet is dolgoztak ki, mint a lila-fehérek, csak egy kapufát sikerült elérniük: Polonkai Attila fejese után Balajcza Szabolcs tolta a keresztlécre a labdát. A második félidőben nagyobb sebességre váltottak a házigazdák, támadójátékuk ötletdúsabb lett, de a Fehérvár szervezetten védekezett, és veszélyes kontrákat vezetett: Mohl Dávid és Simek Péter is eltalálta a kapufát. Gólt azonban az Újpest szerzett: a 83. percben Takács Marcell bal oldali beadását követően az Angliából hazatért Sándor György nyolc méterről a bal felső sarokba fejelt (1-0). A fehérváriak hét győzelem után szenvedtek vereséget, az Újpest bajnoki reményei azonban tovább élnek, a lila-fehérek pontszámban beérték a tabella élén álló, aktuális bajnokiját szombaton játszó MTK-t.

(Fotó: nb1.hu)