Az Újpest megszakította az MTK sorozatát

2014. november. 02., 20:42   |

Az OTP Bank Liga 13. fordulójának vasárnapi játéknapján az Újpest és a Videoton FC is egygólos győzelmet aratott.

MTK Budapest - Újpest 0-1 (0-0)
Vezette: Iványi Zoltán
Gólszerző: Balogh a 84. percben

Az első félidőben szervezetten védekeztek a csapatok, a támadók keveset voltak játékban, és nem tudtak nagyobb helyzeteket kialakítani, az MTK birtokolta többet a labdát. A fordulás után felpörgött a találkozó, mindkét oldalon kialakult egy-egy helyzet, majd az MTK tizenegyeshez jutott, de a Hrepka Ádám ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőből Kanta József a kapu mellé lőtt. A hiba megbosszulta magát, a 84. percben ugyanis az Újpest megszerezte a győztes gólt, Balogh Balázs a 16-os vonalától vállalkozott lövésre, a labda a kapu jobb oldalában kötött ki (0-1). Az MTK zsinórban hét megnyert bajnoki után szenvedett ismét vereséget, az Újpest sikerével feljött a dobogóra.

Videoton FC - Budapest Honvéd 1-0 (1-0)
Vezette: Vad II István
Gólszerző: Kovács a 43. percben

Miként az várható volt, a listavezető hazaiak támadtak többet az első félidőben, Kovács István, Nikolics Nemanja és Trebotic előtt is adódott lehetőség. A 43. percben aztán megszerezte a vezetést a Vidi, Kovács István tört kapura, három védő sem tudta megakadályozni ebben, így 5 méterről, jobb oldalról, éles szögből a jobb sarokba helyezett (1-0). A Honvéd a második félidőben sem tudott újítani, a fehérváriak megtartották a vezetést, és ezzel hatpontosra növelték előnyüket a tabellán a második MTK előtt.