Az Újpest nem hibázott a ZTE ellen

2009. május. 15., 21:05   |

A Soproni Liga 28. fordulóját a pénteki Újpest FC - ZTE mérkőzés nyitotta. A bajnoki címért továbbra is harcban álló házigazdák Lipták Zoltán és Simon Attila góljával 2-1-re győztek (a Zalaegerszeg találatát Darko Pavicevic szerezte) és ezzel két pontra csökkentették hátrányukat a vasárnap az MTK Budapestet fogadó DVSC-TEVA mögött.

Csak szépíteni tudott az ’Egerszeg

Újpest FC - ZTE FC 2-1 (1-0)
Vezette: Solymosi Péter (Viszokai László, Takács Gábor)
Gólszerző: Lipták a 37., Simon az 59. illetve Pavicevic a 87. percben

Mivel mindkét csapat bátran, gólratörően játszott, élvezetes mérkőzést láthattak a szurkolók. Az egyaránt sok helyzetet kidolgozó gárdák közül az Újpestnek sikerült előnyt szereznie, a 37. percben Tisza Tibor bal oldali szöglete után Lipták Zoltán négy méterről fejelt a léc alá (1-0). A második negyvenöt percben egyre nagyobb fölénybe kerültek a házigazdák, akik az 59. percben meg is duplázták előnyüket: Tisza ezúttal jobbról ívelt középre sarokrúgásból, Korcsmár Zsolt megcsúsztatta a labdát, amit aztán a gólvonal előtt álló Simon Attila juttatott közelről a hálóba (2-0). A ZTE nem adta fel, előbb Waltner Róbert, majd Balázs Zsolt is eltalálta a keresztlécet, majd a 87. percben a kék fehérek a szépítő gólt is megszerezték, Darko Pavicevic tíz méterről helyezett a kapu bal oldalába (2-1). Az Újpest azonban így is megszerezte a három pontot, s életben tartotta bajnoki reményeit - hátránya jelenleg két pont a vasárnap, az MTK Budapestet fogadó DVSC-TEVA mögött.