Az Újpest nem tudta legyőzni a Diósgyőrt

2009. május. 03., 17:00   |

A Soproni Liga 26. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén az Újpest a Diósgyőrt fogadta. A találkozó - amit Erwin Koeman szövetségi kapitány a helyszínen tekintett meg - 2-2-es döntetlennel végződött, ami azt jelenti, hogy a tabella élén álló, szombaton a Kaposvár ellen 4-1-es győzelmet arató Debrecen előnye immár négy pont a második helyezett lila-fehérekkel szemben.

Gyors gólváltások a második félidőben

Újpest FC - DVTK 2-2 (0-0)
Vezette: Szabó Sándor (ifj. Tóth Vencel, Kelemen Attila)
Gólszerző: Foxi az 55., Korcsmár a 69. illetve Tóth M. az 56., Homma a 67. percben

A meccset az újpestiek kezdték határozottabban, a fővárosiak több helyzetet dolgoztak ki, mint vendégeik, de a Diósgyőr az idő múlásával egyre magabiztosabb lett, s egyenrangú partnerré vált. Az első gól az 55. percben született meg, ekkor Simon Attila közeli lövése után a labda Köteles Lászlóról Kethevoama Foxi elé került, ő pedig 11 méterről ollózott a kapu bal oldalába (1-0). A házigazdák előnye nem tartott sokáig, az 56. percben Kazuo Homma beadása után Tóth Mihály közelről helyezett a hálóba (1-1). A 61. percben aztán már a vendégek vezettek, Homma 15 méterről bombázott a kapuba (1-2). Az Újpest sem futballozott sokáig hátrányban, a 69. percben egy jobb oldali szöglet után Korcsmár Zsolt közelről fejelt a léc alá (2-2). A meccs végül döntetlenre végződött, az Újpest hátránya immár négy pont a listavezető Debrecen mögött.