Az Újpest nyert a DVSC ellen és a tabella élére állt

2009. március. 20., 20:58   |

Pénteken rangadót játszottak a Soproni Ligában: a második helyen álló Újpest az éllovas Debrecent fogadta. A két gárda a meccs előtt egyaránt 39 ponttal állt a tabellán, ám a lila-fehérek Kabát Péter és Rajczi Péter góljával 2-0-ra megnyerték a meccset, s ezzel nemcsak átvették a vezetést, de hárompontos előnyre is szert tettek a debreceniekkel szemben.

Eredményesebben játszottak a hazaiak

Újpest FC - DVSC-TEVA 2-0 (1-0)
Kassai Viktor (Vámos Tibor, Erős Gábor)
Gólszerző: Kabát a 7., Rajczi az 58. percben

Az Újpest nyomban letámadta ellenfelét, s már a hetedik percben vezetést szerzett: Kabát Péter 16 méterről, középtől lőtt a háló jobb alsó sarkába (1-0). A házigazdák igyekeztek kihasználni a gól által adott lendületet, adódott is helyzetük, de nem sikerült növelniük előnyüket, a Loki pedig lassan talpra állt, s egyenrangú partnere lett a lila-fehér együttesnek. Élvezetes meccset láthattak a nézők, de a szünetig nem változott az eredmény. A második félidőben a piros-fehérek próbáltak irányítani, az újpestiek pedig kontráztak - s ezt eredményesen is tették. Az 58. percben egy gyors ellenakció végén Bori Gábor adott be jobbról, az érkező Rajczi Péter pedig hat méterről, előrecsúszva helyezett a kapuba (2-0). A kétgólos hátrányban játszó hajdúsági csapat ezután többet birtokolta a labdát, de szépítenie nem sikerült a taktikusan és eredményesen futballozó vendéglátókkal szemben. Az Újpest győzelmével átvette a vezetést a tabellán, előnye három pont a Debrecen előtt - amelynek azonban még van egy elmaradt meccse.