BL: A Fenerbahce túl nagy falat volt az MTK-nak

2008. augusztus. 06., 17:22   |

A Bajnokok Ligája selejtezőinek második körében szerdán az MTK a kétgólos előnnyel érkező Fenerbahce együttesét fogadta. A kiválóan játszó törökök Budapesten 5-0-ra győztek, s így 7-0-ás összesítéssel jutottak tovább.

MTK Budapest - Fenerbahce 0-5 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 3000 néző
Vezette: Martin Atkinson (David Richardson, Ian Gosling - mindhárman angolok)

MTK: Végh - Horváth L. - Lambulic, Balogh B., Pollák - Zsidai, Pintér Á., Nagy, Bori - Pál A., Urbán. Vezetőedző: Garami József

Fenerbahce: Volkan Demirel - Gökhan Gönül, Edu Dracena, Lugano, Roberto Carlos - Kazim Kazim, Selcuk, Alex, Ugur Boral - Semih Sentürk, Güiza. Vezetőedző: Luis Aragones

Csere: Pál helyett Kulcsár a 71. illetve Alex helyett Emre Belözoglu a 64., Kazim Kazim helyett Burak Yilmaz a 64., Güiza helyett Ilhan Parlak a 74. percben

Gólszerző: Semih Sentürk az 5., Semih Sentürk a 61. Emre Belözoglu (11-esből) a 67., Semih Sentürk a 79., Semih Sentürk a 80. percben

Sentürk négy gólt szerzett

A Fenerbahce kétgólos előnnyel érkezett ugyan Budapestre, de a törököknek eszükbe sem jutott ellazsálni a visszavágót. Sőt, a vendégek az 5. percben meg is szerezték a vezetést: Kazim Kazim jobb oldali beadása után a kapufáról kipattanó labdát Semih Sentürk négy méterről vágta a kapuba (0-1). A gól után is a Fener uralta a játékot, ám az MTK-nak is volt néhány tetszetős, veszélyes támadása - ám ezekből gól nem született. A magyar együttes a második játékrészben is próbált veszélyesen futballozni, ám a meccs második gólját is a törökök szerezték. Ismét Sentürk volt eredményes, a csatár a 61. percben 16 méterről emelt a hálóba (0-2). A 67. percben aztán már háromra nőtt a törökök előnye: Zsidai László kézzel ért a labdához a 16-oson belül, s a megítélt büntetőt Emre Belözoglu értékesítette (0-3). A 79. percben tovább növelte előnyét a vendégcsapat, Semih Sentürk 14 méterről lőtt Végh Zoltán kapujába, (0-4). És ezzel még nem volt vége a Sentürk-shownak: a török támadó a 80. percben közelről fejelt a kapuba, megszerezve negyedik találatát (0-5). A Fenerbahce kettős győzelemmel, 7-0-ás összesítéssel jutott tovább.