BL: Az MTK kétgólos vereséget szenvedett a Fenerbahce otthonában

2008. július. 30., 23:01   |

Az MTK Budapest szerdán Isztambulban a Fenerbahce otthonában lépett pályára a BL selejtezők második körében. A kék-fehérek tisztes vereséget szenvedtek sokkal esélyesebb ellenfelüktől: a Fener 2-0-ra győzött.

Bejött a papírforma

Ahogyan az várható volt, a törökök kezdtek veszélyesebben, az MTK inkább kontrákra apellált. A Fenerbahce a 15. percben szerezte meg a vezetést, ekkor a brazil világbajnok Roberto Carlos bombázott 25 méterről a hálóba (1-0). Ezután is a hazai együttes irányította a játékot, és bár a mieinknek is voltak veszélyes akcióik, a meccs második gólját is a Fener szerezte, az 59. percben Selcuk Sahin távoli lövésébe Mladen Lambulic tette bele a lábát, s a labda a vetődő Végh Zoltánt becsapva a kapu közepébe gurult (2-0). Az eredmény később már nem változott, így az MTK kétgólos hátrányban várja a jövő szerdán 20. 45-kor kezdődő visszavágót.

Fenerbahce - MTK Budapest 2-0 (1-0)
Isztambul, 50 000 néző
Vezette: Serge Gumienny (Walter Vromans, Mark Simons - mindhárman belga)

Fenerbahce: Volkan - Gökhan Gönül, Edu Dracena, Lugano, Roberto Carlos - Ugur Boral, Selcuk Sahin - Alex, Kazim Kazim - Semih Sentürk, Güiza

MTK Budapest: Végh - Horváth L., Balogh B., Lambulics, Pollák - Zsidai, Pintér Á., Nagy G., Pátkai Máté - Bori, Urbán

Csere: Ugur Boral helyett Gürhan a 68., Semih helyett Emre a 76., Kazim Kazim helyett Burak a 85. illetve Pátkai helyett Szabó Ádám a szünetben, Urbán helyett Pál az 57. percben, Bori helyett Hrepka a 85. percben

Gólszerző: Roberto Carlos a 15., Selcuk Sahin az 59. percben