Botlottak az élmezőny tagjai a Merkantil Bank Ligában

2020. február. 16., 19:54   |

Fotó: Vasas FC Facebook

A Merkantil Bank Liga tabellájának első hat helyezettje egyaránt nyeretlen maradt a másodosztály 24. fordulójában, győzelmével a Vasas feljött a negyedik pozícióba.

Az MTK sorozatban megnyert nyolc bajnoki mérkőzés után ezúttal csak döntetlennel zárt a Hidegkuti-stadionban. A Békéscsaba az első félidőben Pantevic góljával szerzett vezetést, a kék-fehérek a fordulás után Prosser Dániel találatával egyenlítettek, de a győztes gólt nem sikerült megszerezniük.

A második helyezett Budafok nem bírt a Doroggal hazai pályán, 0-0 lett a végeredmény, míg a Gyirmót tovább távolodik a kitűzött céljától, ezúttal a Szolnoktól kapott ki 2-1-re saját közönsége előtt. A Siófok a Szegeddel játszott döntetetlent és az ETO FC Győr sem tudta begyűjteni a három pontot, sőt a döntetlennek is örülnie kellett a Kazincbarcika vendégeként: csak a 94. percben sikerült egyenlítenie és beállítani a 2-2-es végeredményt.

A Vasas a szünetben még egygólos hátrányban volt a Tiszakécske elleni hazai mérkőzésen, de a fordulás után Feczesin Róbert mesterhármasával sikerült megfordítania a meccset, 3-1 lett a végeredmény. Az angyalföldiek sikerükkel a hetedikről a negyedik helyre jöttek fel a tabellán.

A Haladás hosszú nyeretlenségi szériát zárt le a Csákvár 3-0-s legyőzésével, a találkozó mindhárom gólja a második félidőben született. A Nyíregyháza viszont továbbra is nyeretlen idén, ezúttal az Ajkával szemben maradt alul.