Bravúros döntetlennel kezdett a Rába ETO

2012. október. 11., 17:45   |

Az UEFA Futsal Cup grúziai elitkörének első meccsén a győriek döntetlent játszottak az európai ranglista vezetőjével.

A Rába ETO megkezdte szereplését a kontinens legjobb 16 csapatát felvonultató UEFA Futsal Cup elitkörben. A magyar bajnok a világ egyik legjobb együttesével, az európai rangsort vezető Benficával mérkőzött meg, és hatalmas bravúrt elérve 3-3-as döntetlennel zárta a meccset. A gólnélküli első félidő után a Benfica a második játékrész elején két hibát kihasználva 2-0-ra elhúzott, majd 5 perccel a meccs vége előtt megszerezte a harmadik gólját is. A győriek a hajrára kockáztattak, támadásban lehozták a kapust, és az emberfölényes helyzeteket nagyszerűen használták ki: előbb Juanra, majd Fabio, végül Ramada talált be a portugál kapuba, így alakult ki a 3-3-as végeredmény, amit nem túlzás a magyar futsal utóbbi éveinek egyik legnagyobb sikereként aposztrofálni. A csoport másik meccsén a házigazda grúz Iberia Star 6-1-re legyőzte az olasz Luparensét. SL Benfica (portugál) - Rába ETO 3-3 (0-0) SL Benfica: Bébé - Goncalco, Marinho, César Paulo, Joel Queirós Cserék: Marcao, Vitor Hugo, Teka, Bruno Coelho, Sol, Diece, Nene Rába ETO: Balázs - Isi, Al-Ioani, Ramada, Fabio Cserék: Matkovics, Lódi, Szeghy, Harnisch, Dróth, Juanra, Horvát