Budapesten lett először Európa-bajnok női freestyler

2019. május. 18., 00:04   |

A trükkök egyedisége, nehézsége, kivitelezése döntött a kontinens nyolc legjobb női freestylere között.

Egy 23 éves, Londonban élő lengyel lány nyerte a legelső európai női freestyle bajnokságot. A zsűri – amelyet a négyszeres világrekorder Liv Cooke vezetett – Aguska Mnich produkcióját ítélte a legjobbnak.

A Budapesti döntőre – melyet a női BL-finálé előestéjén tartottak – a szervezők, a Freestyle Világszövetség (WFFA), és az UEFA #WePlayStrong szervezete a kontinens legjobb utcai focistái közül hívott meg nyolcat, akik a legjobb hölgyet megillető címért és a győztesnek járó 6000 euróért szálltak harcba.

– Nagyszerű érzés látni, hogyan fejlődik a női freestylerek közössége. Nagyon büszke vagyok erre a győzelemre, ami zsinórban a negyedik címem volt – nyilatkozta a bajnok.

Ez a kizárólag női verseny hatalmas mérföldkő nekünk. Nagy öröm számomra, hogy milyen messze jutott ez a sportág az elmúlt években” – tette hozzá Liv Cooke, aki a 2020-es Európa-bajnokság kampányában is részt vesz, valamint a #WePlayStrong nőifutball-kampány nagyköveteként dolgozik a női futball helyzetének erősítésén.