Büntetőkkel nyerte a tavasz első bajnokiját a Honvéd

2012. március. 02., 20:07   |

Az OTP Bank Liga 18. fordulójának első mérkőzésén a kispestiek két büntetővel szereztek kétgólos vezetést, a Vasas csak szépíteni tudott a hajrában.

Vasas-Híd - Budapest Honvéd 1-2 (0-2)
Takács János (dr. Varga Zsolt, L. Tóth Lajos)
Gólszerző: Szabó a 85., ill. Ivancsics (11-esből) a 28., Ivancsics (11-esből) a 37. percben

A Honvéd legjobb fővárosi csapatként a negyedik helyen zárta az őszt, az előttünk álló fordulók egyik érdekes kérdése, hogy sikerül-e a kispestieknek megtörniük a vidéki dominanciát, és felkapaszkodni a dobogóra, ahol jelenleg a DVSC, a Győr és a Videoton található. A Honvéd ősszel 4-0-ra legyőzte a Vasast, az angyalföldieknek volt tehát miért visszavágniuk a városi riválisnak. Mégis a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, jó néhány akciójuk végződött helyzettel, az első 25 percben azonban ezek kimaradtak. A 27. percben Haris Mehmedagic a 16-oson belül lerántotta Emir Hadzicot, a megítélt büntetőt Ivancsics Gellért magabiztosan értékesítette (0-1). A 37. percben ismét tizenegyeshez jutott a Honvéd, ezúttal Takács Zoltán kezezése után szólt a játékvezető sípszava, Ivancsics pedig ezúttal sem hibázott (0-2). A szünet után jóval aktívabb lett a Vasas, de a hajráig csak kapufáig jutott, míg a Honvéd az előny őrzésére rendezkedett be. A 85. percben Szabó Bence egy bal oldali szöglet után fejelt kapura, majd a Sánta Andrásról kipattanó labdát a hálóba továbbította (1-2). Az egyenlítésre már nem maradt ideje a házigazdáknak, a Honvéd megnyerte a mérkőzést, és pontszámban beérte a harmadik helyen álló Videotont.