Csak a Haladás nyert hazai pályán

2012. november. 10., 20:59   |

Az OTP Bank Liga 14. fordulójának szombati játéknapján négy meccsen három idegenbeli győzelem született.

Haladás - Újpest FC 2-0 (0-0) Vezette: Andó-Szabó Sándor (ifj. Tóth Vencel, Albert István) Gólszerző: Iszlai (11-esből) a 69., Kenesei a 92. percben Kiállítva: Iandoli a 63., Christ a 69. percben

A mérkőzés első 60 percében a Haladás támadásai voltak veszélyesebbek, de a hazai támadók pontatlanok voltak a befejezéseknél, így az utolsó félórára gólnélküli állásnál fordultak a csapatok. A 63. percben Alessandro Iandoli megkapta második sárgáját, a Haladás pedig öt percen belül kihasználta az emberelőnyt, a Grégory Christ kezezéséért megítélt büntetőt Iszlai Bence értékesítette (1-0). A kezezésért Christ is pirosat kapott, az újpesteiek nyolc mezőnyjátékossal fejezték be a meccset. A hajrá így is izgalmas volt, a vendégek a kettős emberhátrány ellenére kialakítottak helyzeteket, ám a 92. percben a Haladás bebiztosította sikerét, Kenesei Krisztián kapott labdát teljesen egyedül, a kapuval szemben, majd 16 méterről a bal sarokba helyezett (2-0)

MVM Paks - Kaposvári Rákóczi 1-2 (1-0) Vezette: Radványi Ádám (Kispál Róbert, Vámos Tibor) Gólszerző: Lázok a 43., ill. Oláh (11-esből) a 47., Balázs az 51. percben

A meccs első helyzetére a 34. percig kellett várni, ekkor Oláh Lóránt lőtt 5 méterről a hazai kapu fölé. A 42. percben vezetéshez jutottak a hazaiak, Csehi Tamás bal oldali beadása után Lázok János érkezett jól és 7 méterről a hálóba fejelt (1-0). A szünetig nem tudtak válaszolni a vendégek, a fordulás után azonban két percet sem kellett várni az egyenlítésre, a Vrucina ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Oláh váltotta gólra (1-1). Az 51. percben már a vendégek vezettek, Horváth Tamás jó ütemű indításával Balázs Benjámin tört kapura, majd 8 méterről Csernyánszki Norbert lábai között a hálóba passzolt (1-2). Az 58. percben a paksiak is büntetőhöz jutottak, de Vayer Gábor lövését Hajdúch kapus kivédte. A Rákóczi a lefújásig megőrizte előnyét, megnyerte a találkozót.

Egri FC - Budapest Honvéd 1-3 (1-1) Vezette: Berke Balázs (Medovarszki János, Aradi József) Gólszerző: Németh a 27., ill. Délczeg a 43., Baráth az 53., Vernes a 83. percben Kiállítva: Knakal a 41. percben

Az Illovszky-stadionban megrendezett mérkőzés az első félidő közepe után élénkült meg, a 27. percben egy kontra végén Németh Norberthez került a labda, a volt honvédos középpályás elfektette a kapust, majd a hálóba továbbított (0-1). Két perccel később is Németh próbálkozott, de Kemenes Szabolcs védeni tudott, majd a 41. percben egyenlítettek a kispestiek: Petr Knakal vágta fel Abasst a 16-oson belül, a védő piros lapot, a Honvéd büntetőt kapott, utóbbit Délczeg Gergely értékesítette (1-1). Az 53. percben már a Honvédnál volt az előny, Baráth Botond zárkózott fel egy támadáshoz, és 22 méterről a bal sarokba lőtt (1-2). A 83. percben eldőlt a meccs, Ivancsics Gellért szabadrúgása után Vernes Richárd 5 méterről fejelt a jobb alsó sarokba (1-3).

MTK Budapest - Győri ETO 1-3 (0-2) Vezette: Solymosi Péter (Viszokai László, Horváth Róbert) Gólszerző: Balajti a 75., ill. Varga a 30., Trajkovics a 39., Völgyi a 65. percben

A mérkőzés első félideje a győriek fölényét hozta, az ETO a 30. percben Pátkai Máté indította Marek Strestiket, aki pontosan továbbított a kapu elé, Varga Rolandnak pár lépésről a kapuba passzolt (0-1). A 39. percben Pátkai hozta helyzetbe Vargát, akinek lövését védte a hazai kapus, de a kipattanót Nikola Trajkovics begyűjtötte, majd a hálóba lőtt (0-2). A második félidőben a házigazdák előtt is adódott gólszerzési lehetőség, de a 65. percben ismét a győriek szereztek gólt, Varga szöglete után Völgyi Dániel bombázott a léc alá (0-3). Az MTK a 75. percben szépített, Balajti Ádám volt eredményes (1-3). Az egyenlítésre azonban esélye sem volt a kék-fehéreknek, a listavezető ETO magabiztosan és megérdemelten győzött.