Debrecenben kikapott a Haladás

2009. augusztus. 14., 11:01   |

A Soproni Liga negyedik fordulóját a pénteki Debrecen - Haladás mérkőzés nyitotta. A bajnokcsapat Leandro és Czvitkovics Péter góljával kétgólos vezetést szerzett, s bár a zöld-fehérek Ugrai Roland góljával szépítettek, a győzelmet és a három bajnoki pontot a DVSC-TEVA szerezte meg.

A Hali csak szépíteni tudott

DVSC-TEVA - Szombathelyi Haladás 2-1 (1-0)
Vezette: Vad II István (Ring György, Szpisják Zsolt)
Gólszerző: Leandro a 2., Czvitkovics a 64. illetve Ugrai a 75. percben

A hajdúságiak gyorsan vezetést szereztek, a második percben Czvitkovics Péter átadását követően Leandro 22 méterről bombázott a hálóba (1-0). A gól után is a debreceniek futballoztak fölényben, a szünetig jó néhány támadást vezettek, de az eredmény már nem változott. A DVSC a szünet után is lendületben maradt, a 48. percben Dombi Tibor találta el a felső lécet, majd az 58. percben Szakály Dénes is fejelt egy kapufát. A 64. percben megszületett a piros-fehérek második gólja, Szakály passza után Czvitkovics nyolc méterről helyezett a kapu jobb oldalába (2-0). A 75. percben szépített az addig meglehetősen alárendelt szerepet játszó Haladás, Tóth Péter lövése után Vukasin Poleksic középre tenyerelte a labdát, amit az érkező Ugrai Roland közelről a bal felső sarokba emelt (2-1). Az eredmény ezután már nem változott, a vendégek továbbra sem szereztek pontot az új bajnokságban, a bajnoki címvédő pedig folytatja a felzárkózást.