Diósgyőrben kikapott a Fehérvár

2007. október. 19., 22:01   |

A Soproni Liga 12. fordulójának pénteki mérkőzésén a Diósgyőr a Fehérvárt fogadta. A házigazdák otthon tartották a három pontot, s győzelmükkel előreléptek a kieső helyről.

A második félidőben estek a gólok

A mérkőzés első részében a vendégek játszottak veszélyesebben, a fehérváriak több helyzet dolgoztak ki, mint a házigazdák, ám lehetőségeik közül egyet sem sikerült értékesíteniük. Mivel a diósgyőri ellenakciók sem eredményeztek gólt, az első negyvenöt percben csak három sárga lapot jegyezhettek fel a tudósítók. A szünet után azonban gyorsan gól született: a 47. percben Sipeki István jó 30 méterről lőtt, s a labda a kapufát is érintve a jobb felső sarokba vágódott (1-0). A miskolci együttes ezután is lendületben maradt, s a 86. percben megduplázta előnyét – Simon Attila közelről lőtt a keresztléc alá (2-0).

Diósgyőr FC – FC Fehérvár 2-0 (0-0)
Gólszerző: Sipeki a 47., Simon A. a 86. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)

(Fotó: nb1.hu)