A Soproni Liga 21. fordulójának nyitómeccsén a Diósgyőr nagy meglepetésre mindhárom pontot elhozta a Bozsik-stadionból.

Egy klasszikus kontra döntött

Budapest Honvéd -DVTK 0-1 (0-0)
Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, ifj. Tóth Vencel)
Gólszerző: Homma a 79. percben

A bajnoki címre is esélyes Honvéd a tabella hátsó régiójában helyet foglaló Diósgyőrt fogadta, és az előzetes erőviszonyoknak megfelelően szinte végig irányította a találkozót. Supka Attila együttese egymás után dolgozta ki helyzeteit, de a hazai támadók a legnagyobb lehetőségeket is elpuskázták. A vendégek csak elvétve kerültek a kispesti kapu elé, ezért úgy tűnt, a találkozót csak a fővárosiak nyerhetik meg. A Honvéd az utolsó negyedórában már három csatárral rohamozott, de továbbra is csak helyzetekig jutott, a gól elmaradt. A kihagyott lehetőségek - ahogyan az lenni szokott - megbosszulták magukat, a diósgyőriek egy klasszikus kontra végén, a 79. percben a csereként beállt Homma Kazuo góljával megszerezték a vezetést (0-1). A hajrában a Honvéd mindent megtett az egyenlítésért, de az utolsó pillanatokban Köteles László bravúrokat mutatott be a diósgyőri kapuban, és ezzel csapata mindhárom pontot elvitte a Bozsik-stadionból.