Döntetlen a nyugati rangadón

2010. május. 16., 20:16   |

A Soproni Liga 28. fordulójának egyetlen vasárnapi összecsapásán a Haladás és a Zalaegerszeg mérkőzött meg egymással. A hazaiak a 18. percben vezetéshez jutottak, de a vendég együttes a második félidőben egyenlített és megszerezte az egyik pontot.

Messze került a dobogótól a ZTE

Szombathelyi Haladás - ZTE FC 1-1 (1-0)
Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, Ring György)
Gólszerző: Kenesei a 18. illetve Rudnevs az 57. percben

A zalaiaknak mindenképpen győzniük kellett ahhoz, hogy életben tartsák dobogós reményeiket, ennek megfelelően a vendégek a találkozó elején támadó szellemben léptek fel. Gólt azonban a hazaiak szereztek, a 18. percben Tóth Péter bal oldali beadása után Kenesei Krisztián öt méterről fejelt a kapuba (1-0). A találat megfogta a Zalaegerszeget, rövid időre a Haladás vette át az irányítást, de az első 45 perc hajrájában ismét a vendégek előtt adódtak lehetőségek. A fordulás után megszületett az egyenlítő találat, az 57. percben Marián Sluka jobb oldali beadására Artjoms Rudnevs érkezett, és előrevetődve fejelt a hálóba (1-1). Az utolsó félórában mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de gól már nem született, egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok.