Döntetlenekkel kezdődött a második forduló

2012. augusztus. 03., 22:24   |

Az OTP Bank Liga 2. fordulójának pénteki játéknapján az egriek a Fáy utcában szerezték meg első pontjukat.

Lombard Pápa Thermál FC - MVM Paks 0-0
Vezette: Szőts Gergely (Ring György, Farkas Balázs)

A pápaiak nem tudták átmenteni formájukat a Videoton elleni bravúros döntetlen után, a Paks ellen jóval visszafogottabb játékkal rukkoltak elő. A Paks a hétközi edzőváltás után (Kis Károly helyét Máté Csaba vette át) jobban szerepelt, mint az első fordulóban, de gólig nem, csupán kapufáig jutott. Kapufát a hazaiak is elértek, a hálóba viszont ők sem tudtak betalálni, így egy-egy ponttal zárták a mérkőzést a csapatok.

Egri FC - FGSZ Siófok 1-1 (0-1)
Vezette: Takács János (Szpisják Zsolt, L. Tóth Lajos)
Gólszerző: Dobric a 60., ill. Sipos a 21. percben

Az első félidőt a Siófok uralta, a házigazdaként a Vasas-pályán játszó Eger védelme nem zárt tökéletesen, gyakran érkeztek meg veszélyesen a vendégek támadói a kapu elé. A 21. percben Egerszegi Tamás a jobb oldalról adott középre, a jó ütemben érkező Sipos Norbert 10 méterről kapura lőtt, a labda egy védő lábáról pördült a hálóba (0-1). Az első félidő hátralévő részében a siófokiak voltak veszélyesebbek, de az eredmény a szünetig nem változott. A fordulás után feljavult az Eger, és a 60. percben egyenlített: Igor Pisanjuk passza után Sasa Dobric a léc alá lőtt (1-1). A hevesiek az utolsó félórában is jobbak voltak, de hiába, a lefújáskor meg kellett elégedniük az egy ponttal.