Döntetlennel búcsúzott a Császártól a Ferencváros

2011. november. 06., 13:12   |

Az OTP Bank Liga 15. fordulójának vasárnapi játéknapján a Videoton a hajrában győzte le az Újpestet.

Elmaradt a szép ferencvárosi búcsú

Ferencváros-Paksi FC 0-0
Vezette:
Andó-Szabó Sándor (Szpisják Zsolt, Takács Gábor)

A mérkőzés bensőséges hangulatú megemlékezéssel kezdődött, a szurkolók és a játékosok is gyertyát gyújtottak a múlt héten elhunyt legendás ferencvárosi labdarúgó, Albert Flórián emlékére. Az FTC játékosai a Császár tiszteletére név nélküli fekete mezben léptek pályára. A Ferencváros érezhetően győzelemmel szeretett volna búcsúzni a klub történetének legnagyobb alakjától, az első félidőben több nagy helyzetet is kialakított, de Csernyánszki Norbert több esetben bravúrt bemutatva megakadályozta a hazai találatot. A paksiak a 40. percben alakították ki legnagyobb helyzetüket az első játékrészben, de Bartha László elhibázta a lehetőséget. A fordulás után is a Ferencváros irányított, ám hiába futballoztak időnként jelentős fölényben a hazaiak, a gólszerzés ezúttal nem sikerült, a találkozó 0-0-ás döntetlennel zárult.

A hajrában döntött a Videoton

Videoton-Újpest 3-0 (0-0)
Vezette:
Fábián Mihály (Demeter János, Márkus Tamás)
Gólszerző: Nikolics a 79., Nikolics a 82., Alves a 85. percben
Kiállítva: Mihajlovic az 51. percben

Az első félidő a Videoton fölényét hozta, de a bajnoki címvédő csak helyzetekig jutott a szünetig, egy alkalommal a kapufa, többször pedig Balajcza Szabolcs mentette meg a góltól a vendégeket. A fordulás után újabb két kapufa, és néhány Balajcza-bravúr jelezte a hazaiak fölényét, a vendégek kapusa az 51. percben még egy büntetőt is hárított (a 16-oson belül szabálytalankodó Bojan Mihajlovicot kiállította a játékvezető). A 79. percben már a kapus sem menthetett, Walter Lee bal oldali beadását követően Nemanja Nikolics fejelt a hálóba (1-0). Három perccel később Nikolics újabb gólt szerzett, André Alves passza után 16 méterről lőtt a jobb sarokba (2-0). A végeredményt Alvés állította be a 85. percben, Nikolics bal oldali beadását követően a brazil támadó 6 méterről lőtt a hálóba (3-0).