Egerszegen kikapott az Újpest

2008. február. 29., 20:42   |

Pénteken a ZTE FC - Újpest FC mérkőzéssel megkezdődött a Soproni liga 17. fordulója. A jól futballozó hazai gárda 4-1-es győzelmet aratott.

Az első félidőben eldőlt

ZTE FC - Újpest FC 4-1 (3-0)
Vezette: Arany Tamás (Kovács Zoltán, Butkai Zsolt)
Gólszerző: Zatara a 15., Waltner a 19., Meye a 44., Zatara az 58. illetve Tisza az 55. percben

A hazaiaknak negyedórára sem volt szükségük a vezetés megszerzéséhez: Imad Zatara a 15. percben talált az Újpest kapujába (1-0). Négy perccel később Waltner Róbert egy közeli fejessel megduplázta a kék-fehérek előnyét (2-0), a félidő vége előtt pedig Roguy Meye 12 méteres lövésével háromgólosra növelte a két csapat közti különbséget (3-0). A második negyvenöt percet nagy elánnal kezdték a fővárosiak, akik az 55. percben szépítettek is. Waltner kapu előtti kezezése után 11-eshez jutott az Újpest, és bár Tisza Tibor lövését elsőre védte Vlaszák Géza, az újpesti csatár a kipattanó labdát a hálóba küldte (3-1). A vendéglátók azonban már az 58. percben lehűtötték a lilák lelkesedését, Milan Davidov beadása után Zatara négy méterről lőtt a kapu közepébe (4-1).

(Fotó: nb1.hu)