Egerszegen vezetett, de kikapott a Honvéd

2008. április. 21., 20:54   |

A Soproni Liga 24. fordulójának hétfői mérkőzésén a Honvéd Zalaegerszegen vendégszerepelt. A vendégek megszerezték ugyan a vezetést, ám a ZTE fordítani tudott és megnyerte a meccset.

Waltner duplája győzelmet ért

Zalaegerszegi TE FC - Budapest Honvéd 2-1 (0-1)
Vezette: Vad II István (Ring György, Kovács Zoltán)
Gólszerző: Waltner a 72., Waltner a 88. illetve Abass a 36. percben

A mérkőzést a vendégek kezdték bátrabban, az első húsz percben a Honvéd játszott veszélyesebben. Ezután a ZTE is aktívabbá vált, a vezetést mégis a piros-feketék szerezték meg: a 36. percben Dieng Cheikh Abass hat méterről helyezett a kapu közepébe (0-1). A második félidőre azonban alaposan beleerősítettek a házigazdák. A 72. percben Waltner Róbert egyenlített: a labdát elsőre megfogta ugyan Pascal Borel, a kispestiek kapusa, ám kiejtette azt, s a zalai csatárnak nem okozott gondot közelről a hálóba helyezni (1-1). A 88. percben aztán a győzelmet is megszerezte a kék-fehér csapat, Damir Pekic átadása után Waltner 10 méterről a háló jobb oldalába helyezett (2-1). Győzelmével a ZTE a Kaposvárt megelőzve felzárkózott a Honvéd mögé.