Az OTP Bank Liga 12. fordulójának nyitómeccsén az Újpest elhozta a három pontot az MTK otthonából.

MTK Budapest - Újpest FC 0-1 (0-1)
Vezette: Andó-Szabó Sándor
Gólszerző: Juanan a 25. percben

Az újpestiek hat nyeretlenül megvívott bajnoki meccs után edzőt váltottak a napokban, az MTK ellen már a szerb Nebojsa Vignjevics irányításával lépett pályára az együttes. Az újpestiek kezdték jobban a meccset, és a 23. percben megszerezték a vezetést is, egy jobb oldali szöglet után Juananról csúnyán lemaradtak a védők, a vendégek hátvédje pedig két lépésről a kapu közepébe fejelt (0–1). A második félidő elején két nagy lehetősége is volt az Újpestnek, de ebben a játékrészben csak kapufáig jutott a vendégcsapat. Az MTK a hajrában sokat tett az egyenlítés érdekében, de támadásaiban sok volt a pontatlanság, így az eredmény már nem változott, az Újpest három ponttal távozott a Hidegkuti-stadionból.