Egy hét alatt mindent megnyert az MTK?

2010. május. 04., 16:11   |

Nem lehet kétséges, ez az MTK Hungária hete volt a női futballban! Turtóczki Sándor csapata szerdán, Kecskeméten megnyerte a Magyar Kupát, a hétvégén pedig olyan tetemes előnyt szerzett a bajnokságban, amelyet az erőviszonyok ismeretében szinte lehetetlen elveszítenie.

A duplázásra készülő csapat a Kövér Lajos utcai pályán győzte le a Pécsi MFC-t. Méry Rita már a 2. percben előnyhöz juttatta az MTK-t, de ezt Török Kyra alig tíz perccel később kiegyenlítette. Megint az MTK következett, sőt Vígh Viktória gólja a 22. percben gyakorlatilag eldöntötte a meccset: a bajnokjelölt a hajrában lőtt két újabb gólt, két válogatott játékosa, Vágó Fanny (képünkön) és Gál Tímea révén.

Győrben az utóbbi hetekben rendre betliző Dózsa 1-0-ra legyőzte a Viktóriát, és ezzel alighanem eldöntötte a bajnokságot. Finta Orsolya gólja azt jelenti, hogy a legutóbbi két meccsét elveszítő címvédő, már nyolcpontos hátrányban van az MTK Hungáriával szemben.

Valódi gólfesztivált, fordulatos, izgalmas meccset hozott a Ferencváros rákospalotai vendégjátéka. A Fradi az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést, de a Femina a három gólt szerző Pádár Anita vezérletével föléje kerekedett.

Taksonyban a tavasz meglepetéscsapata, és az Újpesti TE mérkőzése előzetesen sima hazai győzelmet ígért. Az UTE azonban szervezetten védekezett, Fogl Katalinék csak az utolsó tíz percben tudták feltörni a lilák védelmét.

MTK Hungária – Pécsi MFC 4-1 (2-1)

Győri Dózsa – Viktória FC 1-0 (0-0)

1. FC Femina-Hellotel – Ferencváros 5-4 (2-2)

Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE – Újpesti TE 2-0 (0-0)

A Hummel Női NB I állása: 1. MTK Hungária 57 pont (69-18), 2. Viktória FC 49 (80-20), 3. Ferencváros 33 (55-47), 4. Győri Dózsa 33 (43-35), 5. Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE 32 (40-45), 6. 1. FC Femina-Hellotel 27 (47-55, 21 mérk.), 7. Pécsi MFC 13 (13-59, 21 mérk.), 8. Újpesti TE 6 (21-89).