Egy pontot szerzett Újpesten az MTK

2013. április. 30., 20:12   |

Kedden lejátszották az utolsó elhalasztott mérkőzést az OTP Bank Liga 20. fordulójából, az MTK a hajrában mentett pontot Újpesten.

Újpest FC - MTK Budapest 1-1 (1-0)
Vezette: Andó-Szabó Sándor (Albert István, Medovarszki János)
Gólszerző: Vasiljevic a 12., ill. Kanta a 90. percben

Az MTK két vereség után a hétvégén ismét nyerni tudott, s ha Újpesten is begyűjtötte volna a három pontot, visszaelőzi a tabellán a második Videotont. A meccset azonban az utóbbi hetekben remek formába lendülő hazaiak kezdték jobban, és a 12. percben megszerezték a vezetést is, Mohamed Remili bal oldali beadása után Dusan Vasiljevic lőtt a bal sarokba (1-0). A folytatásban mindkét csapatnak voltak jó periódusai, az MTK nem járt messze az egyenlítéstől, de egészen a hajráig nem tudott élni a lehetőségekkel. A 90. percben viszont megszületett az egyenlítő találat, Kanta József szabadrúgásból csavart a jobb sarokba, a labda a kapufáról vágódott a gólvonal mögé (1-1). A két csapat 2007 után játszott ismét döntetlent egymással bajnoki meccsen, és mindkét együttes első idei döntetlenjét könyvelhette el a bajnokságban. Az MTK pontvesztésével maradt a harmadik helyen, az Újpest a nyolcadik.