Egygólos debreceni győzelem Pakson

2009. szeptember. 11., 11:02   |

A Soproni Liga 7. fordulójának pénteki mérkőzésén a DVSC-TEVA Paksra látogatott. A küzdelmes mérkőzést Szakály Péter 34. percben szerzett góljával a Debrecen nyerte meg, a Loki így folytatta a felzárkózást, a paksi együttes pedig elveszítette hazai veretlenségét.

Szakály fejese döntött

Paksi FC - DVSC-TEVA 0-1 (0-1)
Vezette: Arany Tamás (Erős Gábor, Vámos Tibor)
Gólszerző: Szakály a 34. percben

A debreceniek számára balszerencsésen kezdődött a meccs, kapusuk, Dorde Patnic ugyanis megsérült, s a hetedik percben Vukasin Poleksic váltotta őt. A vendégeket ez azonban nem zavarta meg, folyamatosan támadtak és a 34. percben meg is szerezték a vezetést, Leandro jobbról, szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Szakály Péter pedig négy lépésről a léc alá fejelt (0-1). A második játékrész az elsőhöz hasonló küzdelmes játékot hozott, a hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, a vendégek pedig őrizték előnyüket, s kontrákra apelláltak. Végül a Loki elképzelései váltak be, a DVSC-TEVA megnyerte a meccset, a Paks hibátlan hazai mérlege pedig elveszett.