Egygólos előnyt szerzett a DVSC a Ligakupa döntőjében

2011. április. 06., 17:00   |

Szerdán délután játszották le a Ligakupa fináléjának első mérkőzését, a címvédő DVSC-TEVA egygólos előnyt szerzett a Paksi FC ellen.

A mérkőzés első nagy lehetősége a vendégek előtt adódott, de a 14. percben a házigazdák szereztek vezetést. Czvitkovics Péter jobb oldali szabadrúgása után Mirsad Mijadinoski kapura lőtt, a Csernyánszki Norbertről kipattanó labdát Eugene Salami előrevetődve a kapuba fejelte (1-0). A 23. percben a paksiak egyenlítettek, a Sipeki István buktatásáért megítélt büntetőt Vári Barnabás értékesítette (1-1). A szünet előtt visszavette előnyét a Debrecen, Salami passza után Yannick 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2-1). A második játékrészben a hazaiak alakítottak ki a veszélyesebb helyzeteket, de Csernyánszki kiválóan védett, a 85. percben még Coulibaly büntetőjét is megfogta. Az eredmény a lefújásig nem változott, a DVSC egygólos előnyben várhatja az egy hét múlva esedékes paksi visszavágót.