Egygólos újpesti győzelem

2008. augusztus. 15., 21:32   |

A Soproni Liga negyedik fordulójának első meccsén az Újpest a Haladást fogadta. Az inkább küzdelmes, mint élvezetes meccsen a lila-fehérek Rajczi Péter góljával 1-0-ra győztek, és felzárkóztak a listavezető Debrecen mögé.

A kilencedik percben dőlt el a meccs

Újpest FC - Szombathelyi Haladás 1-0 (1-0)
Vezette: Iványi Zoltán (Albert István, Medovarszki János)
Gólszerző: Rajczi a 9. percben

A határozottabban kezdő Újpest a kilencedik percben vezetést szerzett: Kabát Péter jobb oldali szöglete után a vendégek kapusa, Rózsa Dániel kiejtette a labdát, amit Rajczi Péter közelről a hálóba kotort, 1-0. A kapott gól után aktívabbá vált a Haladás, és az ekkor már inkább az előny megőrzésére törekvő hazaiakkal szemben egyenlíthetett volna is, de a zöld-fehéreknek nem sikerült a kapuba találniuk. A második negyvenöt percben mindkét gárda igyekezett gólratörően futballozni, a nézők láthattak is jó néhány helyzetet, az eredmény azonban már nem változott, így az Újpest megszerezte harmadik győzelmét az új bajnokságban, s ezzel pontszámban beérte a listavezető, aktuális meccsét vasárnap játszó Debrecent.