Egygólos zalaegerszegi győzelem Kaposváron

2009. március. 16., 21:07   |

A Soproni Liga hétfői találkozóján a Kaposvár a Zalaegerszeget fogadta. A három bajnoki pontot a vendégek szerezték meg, Waltner Róbert és Kocsárdi Gergely találatára a házigazdák csak egy, Matej Mijatovic által szerzett öngóllal tudtak válaszolni. Győzelmük révén a kék fehérek előreléptek a tabella negyedik helyére.

Csak szépítésre futotta a Kaposvár erejéből

Gabona Trans-Kaposvár - ZTE FC 1-2 (0-1)

Vezette: Szilasi Szabolcs (Erős Gábor, dr. Kovács Péter)
Gólszerző: Miljatovic (öngól) az 57. illetve Waltner a 26., Kocsárdi a 48. percben

A mérkőzés első időszakában a hazaiak voltak célratörőbbek, ám a játékrész derekán a zalaiak szeretek vezetést: a 26. percben Waltner Róbert 12 méterről helyezett a kapu közepébe (0-1). A Kaposvár ezután is irányította a játékot, míg a vendégek kontrajátékukban látták előnyük növelésének zálogát. Ez a taktika be is vált, a 48. percben egy gyors ellentámadás végén Kocsárdi Gergely legalább 30 méterről bombázott a jobb felső sarokba (0-2). A továbbra is lelkesen futballozó zöld-fehéreknek az 57. percben sikerül szépíteniük, Nemanja Obric szabadrúgása után Matej Miljatovic a saját kapujába csúsztatott (1-2). A kaposváriak ezután igyekeztek megszeretni egy egyenlítő találatot, de nem jártak sikerrel, sőt, a nagyobb - ám szintén kihagyott - helyzetek inkább a vendégek előtt adódtak. Győzelmével a ZTE megelőzte a Haladást és az MTK-t, s előrelépett a tabella negyedik helyére.