Életben tartotta bajnoki reményeit a Videoton

2010. május. 14., 21:31   |

Pénteken egy találkozót rendeztek a Soproni Liga 28. fordulójából, a Videoton a Vasast fogadta. A tabella második helyén álló fehérváriak magabiztos győzelmet arattak, Nikolic duplájával és Sándor György góljával 3-0-ra nyertek, és egy pontra megközelítették az élen álló Debrecent.

Magabiztosak voltak a hazaiak

Videoton FC - Vasas 3-0 (1-0)
Vezette: Farkas Ádám (Medovarszki János, Demeter János)
Gólszerző: Nikolic a 16., Nikolic az 52., Sándor az 59. percben

A Videoton kezdte jobban a mérkőzést, majd az első negyedórában kialakított mezőnyfölényét a 16. percben gólra is váltotta: Farkas Balázs jobb oldali beadása után Nemanja Nikolic került helyzetbe a Vasas kapuja előtt, majd 7 méterről a bal alsó sarokba helyezett (1-0). A gól után is támadásban maradtak a hazaiak, de a szünetig újabb gólt nem sikerült szerezniük. A fordulás után azonban hamar kettőre növelték előnyüket, Nagy Dániel jobb oldali beadását követően Nikolic 11 méterről lőtt a bal sarokba (2-0). A végeredmény az 59. percben alakult ki, André Alves jobb oldali beadása után Sándor György előbb a kapusba lőtte a labdát, a kipattanóból azonban 6 méterről a jobb sarokba helyezett (3-0). Az eredmény a lefújásig nem változott, a fehérváriak magabiztosan gyűjtötték be a három pontot és egy pontra megközelítették a Debrecent.