Elhozta a három pontot Pécsről a Pápa

2013. szeptember. 20., 20:59   |

Az OTP Bank Liga 8. fordulójának nyitómeccsén a pápaiak jól használták ki a lehetőségeiket, míg a Pécs büntetőt is hibázott.

PMFC-Matias - Lombard Pápa 1-3 (1-2)
Vezette:
Vad II István
Gólszerző: Mohl a 43., ill. Orosz a 6., Quintero a 39., Quintero a 65. percben

A Lombard Pápa az első helyzetéből megszerezte a vezetést, a 6. percben egy jobb oldali beadás után Orosz Márk fejelt a jobb alsó sarokba (0-1). A pécsiek hiába birtokolták többe a labdát, a pápai védelmet ritkán tudták átjátszani, akkor sem voltak pontosak a befejezések. A vendégek a 39. percben második lehetőségüket is gólra váltották, Orosz beadása után Quintero öt méterről lőtt, a labda magasra felpattant a földről, majd a hálóba hullott (0-2). A 43. percben szépítettek a hazaiak, a Pölöskey Péter lökéséért megítélt büntetőt Mohl Dávid értékesítette (1-2). A második félidő első felében Szűcs Lajosnak akadt többször is dolga, de jól oldotta meg a feladatát, majd a 65. percben növelte előnyét a Pápa, Quintero indítása után Griffiths kanalazta kapura a labdát, amely Gőczéről kipattant, Quintero pedig tizennégy méterről az üres kapuba fejelt (1-3). A 76. percben zárkózhatott volna a Pécs, de a Pölöskey ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett csúnyán a kapu fölé lőtte (a tizenegyes előtt Zoran Supicsot kiállította a játékvezető). A hajrában emberhátrányban is megőrizte kétgólos előnyét a Pápa, így három vereség után ismét győzni tudott a bajnokságban.