2011. május. 08., 20:17   |

A Monicomp Liga 27. fordulójának zárómérkőzésén a Videoton nem tudta megtartani kétgólos előnyét a Honvéd ellen.

Budapest Honvéd – Videoton FC 2-2 (2-2)

Vezette: Andó-Szabó Sándor (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)

Gólszerző: Zelenka a 31., Ivancsics a 42., ill. Alves a 10., Gosztonyi a 13. percben

A bajnoki listavezető szurkolói bajnokavatásra készültek a Honvéd elleni mérkőzés előtt, erre azonban csak akkor került volna sor, ha a fehérváriak megszerzik a három pontot a Bozsik-stadionban. A mérkőzés első negyedórájának végén úgy tűnt, hogy sor kerülhet az ünneplésre, a Videoton ugyanis már ekkor két góllal vezetett. Az első találat a 10. percben született meg, amikor Marco Andic beadását követően Gosztonyi András fejelte le a labdát az érkező André Alves elé, aki 4 méterről helyezett a hálóba (0-1). A 13. percben Nemanja Nikolic futott el a bal oldalon, beadását követően Gosztonyi 7 méterről a bal sarokba lőtt (0-2). A Honvéd nem adta fel a pontszerzés reményét, és a 31. percben megszerezte a szépítő találatot: Lukas Zelenka 23 méterről, szabadrúgásból csavart a jobb felső sarokba (1-2). A házigazdák támadásban maradtak, és még a szünet előtt egyenlítettek, ezúttal Ivancsics Gellért csavart szabadrúgásból, jó 20 méterről a hálóba (2-2). A második félidőben mindkét kapu előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, de az eredmény már nem változott, vagyis elmaradt a bajnokavatás.