Előny a Rába ETO-nál a futsal bajnoki döntőben

2011. június. 03., 11:00   |

Csütörtökön este lejátszották a futsal NB I döntőjének első összecsapását, amelyet a Rába ETO hazai pályán magabiztosan nyert meg.

A győri együttes 3. percben szerzett vezető találatára az MVFC Berettyóújfalu a 11. percben még válaszolni tudott, ám Dróth Zoltán és Lódi Tamás góljaira a szünetig nem jött válasz, így a Rába 3-1-es vezetés mellett vonulhatott szünetre. A második félidő is győri találattal kezdődött, majd bő egy perc alatt négyszer is eredményesek voltak a játékosok (egyenlő elosztásban, vagyis 6-3-ra alakult az állás). A hajrában az ETO tovább növelte előnyét, és végül 9-3-re megnyerte a párharc első mérkőzését.

A harmadik helyért rendezett párharc első meccse hatalmas csatát hozott az FTC 6x6 Taxi 1-1-es döntetlennel zárta a rendes játékidőt a Colorspectrum Aramis ellen, majd büntetőkkel 4-3-re győzött.

Döntő, első mérkőzés:

Rába ETO-MVFC - Berettyóújfalu 9-3 (3-1)

Gólszerző: Al-Ioani 3., 24., Dróth 14., 37., Lódi 18., Fouad 30., 36., Gyurcsányi 33., Gál (öngól) 31., ill. Nyéki 11., Nagy 30., 31.