Előnyben a Duna-Takarék ETO

2010. május. 17., 19:14   |

Hétfőn a győri Magvassy Sportcsarnokban lejátszották a férfi futsal bajnokság döntőjének első összecsapását. A győriek szoros mérkőzésen 4-2-re győzni tudtak, ezzel 1-0-ra vezetnek a három nyert mérkőzésig tartó párharcban. Ma rendezték a bajnokság bronzmérkőzését is, amelyen az Üllő FC Cső-Montage magabiztosan győzte le a Colorspectrum Aramis együttesét, és ezzel a harmadik helyen zárta a pontvadászatot. A remek hangulatú, mintegy 1500 néző előtt lejátszott találkozó első negyedórájában mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a helyzetek azonban ekkor még kimaradtak, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. A 17. percben Al-Ioani góljával vezetéshez jutott az ETO, de egy perccel később Nagy István révén kisbüntetőből egyenlített a címvédő. A fordulás után a győriek fölénybe kerültek, előbb Gyurcsányi Zsolt, majd Dróth Zoltán volt eredményes. A hajrához közeledve kapusát mezőnyjátékosra cserélte a Berettyóújfalu, de Victor öngóljával a győriek megszerezték negyedik találatukat is, végleg eldöntve a találkozót. Ezt követően Leo Mendes révén a vendégek is szereztek egy gólt, de a hazai siker nem forgott veszélyben, a győriek 4-2-re megnyerték a találkozót. A párharc következő felvonását május 20-án rendezik Berettyóújfaluban. Duna Takarék ETO FC - MVFC-Berettyóújfalu 4-2 (1-1) Gólszerzők: Al-Ioani, Gyurcsányi, Dróth, Victor (öngól), ill. Nagy I., Leandro A 2009-2010. évi futsal NB I döntő (Az egyik csapat három győzelméig tartó döntő további programja) május 20. (csütörtök) 19:30 Berettyóújfalu, Kabos Endre Sportcsarnok MVFC-Berettyóújfalu - Duna Takarék ETO FC május 24. (hétfő) 19:00 Győr, Magvassy Sportcsarnok Duna Takarék ETO FC - MVFC-Berettyóújfalu Amennyiben szükséges: május 27. (csütörtök) 19:30 Berettyóújfalu, Kabos Endre Sportcsarnok MVFC-Berettyóújfalu - Duna Takarék ETO FC Amennyiben szükséges: május 31. (hétfő) 19:00 Győr, Magvassy Sportcsarnok Duna Takarék ETO FC - MVFC-Berettyóújfalu A bajnokság harmadik helyét az Üllő FC Cső-Montage nyerte, miután a bronzmeccsen 7-1-re legyőzte a Colorspectrum Aramis gárdáját. Colorspectrum Aramis - Üllő FC Cső-Montage 1-7 (1-2) Gólszerzők: Frank, ill. Németh (3), Baranyai, Jenei, Mezőfalvi, Szente

Simple Női Kupa: sorozatban harmadszor aranyérmes az ETO