Először nyert idén a Mezőkövesd

2014. március. 28., 20:59   |

Az OTP Bank Liga 22. fordulójának pénteki játéknapján a Honvéd pont nélkül távozott Mezőkövesdről.

Mezőkövesd-Zsóry - Budapest Honvéd 1-0 (1-0)
Vezette: Solymosi Péter
Gólszerző: Menougong a 27. percben
Kiállítva: Alcibiade a 67. percben

Az első félidő első felében mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a vezetést a 27. percben a házigazdák szerezték meg: Bognár szabadrúgása után George Menougong került helyzetbe, majd 15 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (1-0). A Mezőkövesd az előny birtokában sem állt vissza, kialakított néhány helyzetet a Honvéd kapuja előtt, Kemenes Szabolcsnak többször is nagyot kellett védenie. A 67. percben Alcibiade kapott második sárgás piros lapot egy fölösleges szabálytalanságért, még nehezebb helyzetbe hozva csapatát. A kispestiek emberhátrányban is közel jártak az egyenlítéshez, de kétszer is a kapufát találták el, így végül maradt az 1-0, a kövesdiek idei első győzelmüket aratták, és három pontra eltávolodtak a kieső zónától.

MOL Magyar Kupa: A Paksi FC lesz a döntő egyik résztvevője