Élre állt az Újpest

2008. szeptember. 14., 20:07   |

A Soproni Liga 7. fordulójának vasárnapi mérkőzésén az Újpest a REAC otthonából hozta el a három pontot, ezzel megelőzte az eddigi éllovas Vasast.

Egy félidő alatt eldőlt

REAC-Újpest FC 1-3 (1-3)
Vezette:
Solymosi Péter (Takács Gábor, Lémon Oszkár)
Gólszerző: Nyerges a 3., illetve Cutuk az 5., Mijadinoski a 18., Kabát a 44. percben
Kiállítva: Horváth G. a 77. percben

Gyors gólváltással kezdődött a mérkőzés, a 3. percben Kőhalmi András lőtt kapura, Balajcza Szabolcs még kiütötte a labdát, de az érkező Nyerges Krisztián 5 méterről a hálóba passzolt (1-0). Mindössze két percet kellett várni az Újpest válaszára, a lila-fehérek Josip Cutuk révén egyenlítettek, a támadó Bori Gábor szabadrúsága után fejelt közelről a hazai kapuba (1-1). Az újpestiek maradtak támadásban, és a 18. percben már náluk volt az előny: Kabát Péter ívelt szabadrúságból a hazai kapu elé, s a labdát Mirsad Mijadinoski jutatta a hálóba (1-2). A REAC feljött ugyan a második kapott gól után, de a játékrész hajrájában az Újpest növelte előnyét, Kabát lódult meg a jobb oldalon, majd Kapcsos Vince szorításában a 16-os sarkától a hálóba lőtt (1-3). Fordulás után mindkét oldalon adódtak lehetőségek, gól azonban már nem esett (kiállítás viszont volt, a hazaiak játékosa, Horváth Gábor kapott piros lapot), így az Újpest megszerezte a három pontot és átvette a vezetést a tabellán.